OG

841 140 141 info@og.cz

Menu

Zabezpečení dat a zařízení

WinMagic, Intel Anti-Theft

Proč zabezpečit data a zařízení ?

V dnešní době vysoce mobilní pracovní síly jsou mobilní také data. Podle IDC leží celých 60 % firemních dat v noteboocích a stolních počítačích bez ochrany. Náklady spojené se ztrátou či krádeží takového notebooku jsou vyšší než je pouhá cena hardware – cena ztracených dat může být obrovská. Nejde ale pouze o ochranu obchodního tajemství a utajovaných finančních dat. Dnes ukládají zákony povinnost chránit osobní údaje. Jinými slovy, informace o vašich zaměstnancích či zákaznících ve ztraceném notebooku představují významné nebezpečí. Toto riziko nesouvisí pouze s náklady spojenými s vyšetřováním, oznámením a rozhodnutím, ale také s poškozením značky, se ztrátou důvěry veřejnosti a investorů, ztracenými příležitostmi a s mnohým dalším.

 

Průzkum v kostce (data Mediaresearch a Intel)

  • v ČR je 226 firem nad 100 zaměstnanců
  • 45,1 % přiznává, že u nich došlo ke ztrátě notebooku
  • 96 %, z toho 85 % s hlubokým přesvědčením, považuje za větší nebezpečí ztrátu dat uložených na notebooku než ztrátu samotného notebooku
  • hodnota pohřešovaného notebooku vychází na 35 795 Kč
  • cena dat v konkrétním případě ztráty byla v průměru 180 909 Kč
  • policii a jiné detektivní služby využilo 18 % poškozených firem – průměrná cena za tyto služby byla 55 000 Kč
  • škoda, která mohla vzniknout zneužitím dat byla cca 625 000 Kč, více než polovina firem uvedla, že celková škoda by mohla být vyšší než 750 000 Kč

 

Jaké je řešení ?

OG imlementuje řešení od kanadské společnsti WinMagic®, které již od roku 1997 pomáhá chránit data předním světovým společnostem i vládám.

WinMagic SecureDoc kombinuje to nejlepší z dostupných technologií : robustní šifrování dat, technologii Anti-Theft od společnosti Intel a ovládání hardware.

Více o řešení WinMagic SecureDoc.